„FESTJAZZ dětem“ edukační koncert pro rodiče s dětmi 14.11.2015

14.11. “FESTJAZZ dětem” III. – interaktivní edukační koncert pro rodiče s dětmi

Czech Philharmonic Jazz Band /CZ/ & Tomáš Kůgel /CZ/ sobota 14. listopadu – 11:00 Skaut klub, Horní 3188, Havlíčkův Brod vstupné: 260,-Kč Sleva / 20% 210,-Kč /  Sleva 50% 130,-Kč

Více informací o vstupenkách a slevách na http://www.festjazz.cz a www.festjazzblog.com

Nová pilotní edukační řada interaktivních programů pro děti a rodiče s dětmi “FESTJAZZ dětem”. Představí se v ní mladý talentovaný hudebník a moderátor Tomáš Kůgel (Česká televize – Studio kamarád) a jazz band složený ze špičkových muzikantů, členů České filharmonie (první orchestr v České republice) Czech Philharmonic Jazz Band pod vedením sólo klarinetisty Čf Tomáše Kopáčka. 

tomas-kugel

Tomáš Kůgel se hudbě věnuje od dětství.
Na klarinet začal hrát v roce 1998 na ZUŠ v Domažlicích u Vlastimila Konrádyho. V roce 2004 byl přijat na Pražskou konzervatoř do klarinetové třídy prof. Milana Poláka a Ludmily Peterkové, u které absolvoval v roce 2010. Od října roku 2010 započal studium na JAMU v Brně u prof. Milana Poláka a Víta Spilky. Tomáš je laureátem mnoha klarinetových soutěží – v roce 2006 a 2009 získal dvě druhá místa v Soutěži konzervatoří v Ostravě a v roce 2008 získal první místo a cenu absolutního vítěze soutěže komorních souborů Karla Ditterse z Dittersdorfu ve Vidnavě s klarinetovým kvartetem „Petit Quatuor“. Jako sólista provedl v roce 2011 s tělesem Opera Diversa skladbu Ondřeje Kukala Clarinettino a v roce 2014 s PKF koncert pro klarinet a orchestr od Aarona Coplanda. Od roku 2011 pravidelně účinkuje společně s Filipem Cílem v pořadu České Televize Studio kamarád a to jako herec, muzikant a skladatel. Je členem kapel Salome,  Rotengam Group, Domažlické Dudácké Muziky, balkánské dechovky Oranžáda a jako zpěvák působí v kapele Malý Ryby.

_DHP4303-Edit

Czech Philharmonic Jazz Band je složený ze sólistů České filharmonie, které spojuje dlouholetý zájem o jazzovou hudbu. Na domácí scéně působí CPJB od roku 2010 a svou kvalitou se již zařadil mezi špičkové ansámbly. Velký ohlas vzbudilo jejich společné vystoupení s Bobby McFerrinem ve Dvořákově síni Rudolfina, či výchovný koncert v Sukově síni věnovaný dětem. Výběr repertoáru sahá od ranných dixielandových hitů přes jazzové standardy až po jejich autorské skladby. Velkým vkladem CPJB je nástrojová virtuozita, tónová kultura, precizní intonace či smysl pro dynamiku. Vedle členů České filharmonie zde stabilně hrají i hudebníci z ryze jazzového světa, kteří dotváří portrét této jedinečné kapely.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s