„Pohodový jazz“ 15.11.2015

15.11. “Pohodový jazz” 

Smyčcový orchestr KJJ /CZ/, Kvintesence kvartet /RU/CZ/ & František Šterbák /CZ/   neděle 15. listopadu – 16:00 Skaut klub, Horní 3188, Havlíčkův Brod

vstupné: 150,-Kč / Sleva 20% 130,-Kč / Sleva 50% 75,-Kč

Třetí festivalový den 15. listopadu bude ve znamení tří linií. První linii představuje smyčcový orchestr Konzervatoře Jaroslava Ježka, druhou vynikající česko-ruský projekt Kvintesence kvartet a třetí nejpodstanější linkou tohoto koncertu je osobnost Františka Šterbáka, havlíčkobrodského rodáka, klavíristy, skladatele a dirigenta.

IMG_5259

František Šterbák

vystudoval na Pražské konzervatoři klavír (prof. E. Boguniová), skladbu (prof. B. Řehoř), a dirigování (prof. H. Farkač, M. Košler, M. Němcová). Na pražské AMU studoval několik let skladbu (prof. Filas, Kurz), ale zklamán situací v soudobé vážné hudbě studia nedokončil.

Od roku 1999 je pedagogem na Konzervatoři J. Ježka v Praze.

V letech 1999 – 2004 zastával místo korepetitora v Hudebním divadle v Karlíně, kde se podílel na nastudování představení Řek Zorba, Klec bláznů, Chicago, Země úsměvů, Netopýr, Zvonokosy, Zpívání v dešti, Hraběnka Marica, Viktor – Viktoria, Jekyll a Hyde, Noc na Karlštejně, West side story aj.. Rovněž zde působil jako klavírista v orchestru HDK.

V letech 2003 – 2007 zastával místo II. dirigenta v produkcích agentury GOJA, kde oddirigoval cca 100 představení muzikálu Bídníci a cca 70 představení muzikálu Miss Saigon.

Od roku 2009 hostuje jako dirigent v Městském divadle v Brně, kde nastudoval rakouský muzikál Mozart!, Mozart! a jako II. Dirigent se podílí na inscenacích Bídníci, Mary Poppins, Lili let snů

Pravidelně spolupracuje s Filharmonií Brno při projektu Symphonic 4tet.

Jako aranžér spolupracuje s předními českými soubory (Baborák ensemble, Afflatus quintet, Divadlo J.K.Tyla Plzeň, Městské divadlo Brno), jeho aranžmá i skladby jsou zachyceny na CD nosičích japonského vydavatelství Octavia records. Věnuje se i nahrávání filmové hudby, ať již jako dirigent (Ach ty vraždy!…. ), nebo jako hudební režisér (Ďáblova lest I, II, Tři životy, O dívce, která šlápla na chléb aj..). Jako hudební režisér se od roku 2007 podílel i na natáčení cca 7 CD s hudebním skladatelem M. Bokem, se kterým ho pojí dlouholeté přátelství a jehož Missu solemnis provedl v roce 2001. Podílí se i na organizaci hudebního života v kraji Vysočina.

kvintesence_quartet_white

Kvintesence Quartet (Vladan Malinjak – housle, Milan Jakeš – housle, Ilia Chernoklinov – viola a Šimon Marek – violoncello); se zrodil počátkem roku 2013 v Praze. Hudba kvartetu čerpá inspiraci napříč žánrovým spektrem a nenechá se svazovat jeho ustálenou klasickou podobou. Současný repertoár tvoří autorské kompozice jednotlivých členů a také skladby současných autorů, mnohdy komponovaných přímo pro Kvintesence Quartet. Zároveň realizuje koncertní a studiové spolupráce s předními interprety české či slovenské hudební scény. Více na www.kvintesencequartet.com.

Smyčcový orchestr Konzervatoře Jaroslava Ježka vznikl v roce 2010 za účelem zajištění výuky orchestrální hry pro studenty oddělení smyčcových nástrojů. Hlavním zaměřením orchestru, jakož i celé konzervatoře je interpretace nonarteficiálních žánrů, převážně jazzu. Za relativně krátkou dobu svého trvání má těleso za sebou koncertní vystoupení v Dvořákově síni Rudolfina v Praze, pravidelně účinkuje na festivalech Ježžfest, či Hudba v Metru, aj…Uměleckým vedoucím a dirigentem orchestru je prof. František Šterbák.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s